Průvodce výběrem
hrazd a bradel


Hrazda  >  Velký průvodce typy hrazd - jaké hrazdy můžete koupit?

Velký průvodce typy hrazd - jaké hrazdy můžete koupit?

Hrazdy jsou oblíbené a skladné cvičební pomůcky, které slouží k posilování vlastní vahou. Procvičí břicho, prsní svaly, ruce i záda, čímž přispívají k prevenci jejich bolestí.

Jak je patrné, prospěch z hrazdy zdaleka nemají jen kulturisté, kteří na ní provádějí svůj TOP cvik – shyby, ale úplně všichni, kteří potřebují zpevnit svaly.

Pro každého zájemce jsme tedy připravili průvodce typy hrazd včetně doporučení konkrétního certifikovaného výrobku z e-shopu inSPORTline:

  • Závěsná hrazda – k zavěšení do dveří „šroubováním“ její tyče – pro větší variabilitu cviků to může být výše i níže. Jen se nedoporučuje upevňovat ji mezi zárubně ze dřeva. Jednoduchý typ stojí 280 korun, ale nabízí se i dražší multifunkční závěsná hrazda. Další model závěsné hrazdy je určený pro žebřiny neboli ribstole.
  • Na zeď – hrazdy s pevným uchycením, nenáročné na prostor. Na trhu například univerzální hrazda pro pevné uchycení do zdi, nosnost 120 kilogramů, která má protiskluzové úchopy.
  • Na strop – varianta nástěnné hrazdy, vhodná i pro zavěšení boxovacího pytle nebo závěsného posilovacího systému. Vybrat si můžete třeba hrazdu na strop s 6 úchyty a nosností 200 kilogramů.
  • Na žebřiny – závěsná hrazda pro žebřiny inSPORTline za 790 korun značně rozšiřuje jejich možnosti.
  • Hrazda do dveří – například Spartan za 390 korun. Výborná pomůcka do každé domácnosti.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 20. 10. 2014


Další novinky

Hrazda na žebřiny

Závěsná hrazda na žebřiny patří mezi nejoblíbenější pomůcky pro domácí cvičení.

30. 8. 2016

Hrazda na strop

Jednou z variant hrazd je stropní hrazda. Jak ji připevnit a jak na ní účinně posilovat?

27. 6. 2016

všechny novinky