Průvodce výběrem
hrazd a bradel


Hrazda  >  Typy hrazd do domácí posilovny

Typy hrazd do domácí posilovny

Hrazda by neměla chybět v žádné posilovně. Jaké typy se dají pořídit?

Hrazdy patří mezi jednoduché posilovací pomůcky, které nezaberou moc místa. Slouží k posilování vlastní vahou.

Závěsné hrazdy

Hrazdy se dají zavěsit do dveří (dveřní hrazda), nebo na žebřiny.

Hrazda do dveří

Na obrázku je hrazda do dveří od inSPORTline. U hrazd do dveří pozor na jejich uchycení, do dřevěných zárubní se moc nedoporučují, mohou je poničit. Dají se připevnit do horní i spodní části dveří pro větší variabilitu cviků. Upevnění je jednoduché "šroubováním" tyče hrazdy.

Nástěnné hrazdy

Jak už název napovídá, jedná se o hrazdy, které se připevňují do stěn pomocí šroubů. Slouží pro cvičení přítahů, shybů, pro posilování zad, rukou a prsních svalů.

Nástěnná hrazda

Na obrázku je Nástěnná hrazda opět od inSPORTline. Nosnost je 120 kg, při nákupu pozor, zda jsou součástí dodávky i vruty pro přišroubení.

Stropní hrazdy

Variantou nástěnné hrazdy je hrazda stropní, která je vhodná i pro pověšení boxovacího pytle, nebo závěsného posilovacího systému (multitrainer).

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 23. 3. 2013


Další novinky

Multifunkční posilovací hrazda

Nejvyšší kvalitu ve své kategorii představuje multifunkční posilovací hrazda s robustní ocelovou konstrukcí a bohatým příslušenstvím. Dobrý tip pro každého provozovatele fitness centra, který chce svým návštěvníkům nabídnout všestranné vyžití.

24. 3. 2014

Shyb na hrazdě: Král cviků pro šířku zad

Důkladné procvičení zad zahrnuje cviky na jejich šířku, střední část a vzpřimovače. Nejznámějším cvikem pro rozvoj šířky zad jsou shyby na hrazdě. Pro mnoho lidí jsou obtížné, ale trpělivost a pevná vůle zaručeně přinesou výsledky.

17. 2. 2014

všechny novinky